Фахівці “Агенції розвитку” разом з жителями та експертами проаналізували процес проекту “Громадський бюджет” для його вдосконалення

♥️🌱💪Наші ініціативні жителі, всі, хто має ідею, покликану змінити на краше своє рідне село, нашу Широківську громаду! Незабаром стартує цьогорічний “Громадський бюджет” і ми разом з Агенція розвитку Широківської громади хочемо зробити так, щоб кожен, хто має цікаві думки, ініціативи, бачення, спрямовані на розвиток, змогли оформити їх у проекти і поборотись за бюджетне фінансування для їхньої реалізації. 
Участь у “Громадському бюджеті” – реальна можливість для кожного жителя громади позитивним чином вплинути на зміни в своєму селі або своїй вулиці. Саме тому проект також називають «бюджетом участі».

💵 Минулого року в Широківській громаді вперше були виділені кошти місцевого бюджету на реалізацію громадських проектів. Про те, наскільки ця ініціатива зацікавила мешканців громади, свідчить велика кількість пропозицій від жителів, поданих на конкурс. Це 23 заявки з дев’яти різних сіл – фантастично, як для першої спроби! 💪

📝 Зараз триває реалізація проектів-переможців. Разом з цим Агенція розвитку Широківської громади підбила деякі підсумки бюджету участі: що вдалось на різних етапах і над чим ще треба працювати.
А допомогли нам у цій справі наші шановні автори проектів, а також експерти PAUCI Foundation, які впродовж всього процесу впровадження громадського бюджету в Широківській громаді допомагали нам і підтримували своїми знаннями та досвідом.
Що можна покращити цьогорік, як залучити якомога більше жителів до написання проектів, як зробити процес голосування легшим і доступнішим – детальний аналіз підготували експерти і експертки нашої Агенції розвитку.
А якщо стисло – серед отриманих побажань і порад:
✅ надавати більше інформації про проекти;
✅ присвятити темі громадського бюджету спецвипуск газети “Широківська громада інформує”;
✅ забезпечити висвітлення реалізації проектів;
✅ консультації для авторів з юридичних питань;
✅ допомога в складанні бюджету;
✅ мобільна скринька для голосування в віддалених населених пунктах та інші.

🔎 Фахівці Агенції розвитку намагатимуться максимально врахувати всі побажання, адже наша спільна мета – зробити процес громадського бюджету зрозумілим, комфортним і прозорим для кожного. Сподіваємось, що цей рік принесе нашій громаді ще більше чудових ініціатив!