“Моя мета – поєднати креативність та ідеї молоді у проекти, які будуть впливати на розвиток усієї громади”, – голова Молодіжної ради Олександр Бабіч

Нещодавно у Широківській громаді відбулося перше робоче засідання Молодіжної ради Широківської громади.  Ми взяли інтерв’ю у її голови Олександра Бабіча, щоб дізнатись про плани організації та її лідера, жителя села Лукашеве.

–        Як ви потрапили до Молодіжної ради та що вас на це наштовхнуло?

–        На цей крок мене підштовхнуло бажання зробити для своєї громади все, що у моїх силах для її розвитку та подальшого майбутнього, я дуже хочу, щоб про нашу громаду говорили і хотіли в ній жити. Для цього ми маємо докласти зусиль усією командою.

–        Яка ваша мета, що ви хотіли б втілити на цій посаді?

–        Моя мета – поєднати креативність та ідеї молоді у єдині проекти, які будуть впливати на подальший розвиток усієї громади.

–        Чи все так йде, як ви запланували?

–        Так, мені подобається темп роботи Молодіжної ради, який ми взяли одразу, я хочу його підтримувати і навіть підвищувати.

–        Яке ж хобі у такої цілеспрямованої людини?

–         Моє хобі – це написання музики та пісень, обожнюю грати на гітарі, також дуже полюбляю готувати. Ще малюю і захоплююсь татуюваннями.

–        Хто є ваша команда?

–        Команда Молодіжної ради – це досить розумна та талановита активна молодь громади, яка, я впевнений, змінить громаду. Я би сказав, що лідерка у проведенні заходів – це Подхомутова Софія, що не гляну, то у неї тренінг або квест. Найшвидший у нас у команді – Коваленко Владислав, завжди вчасно виконує завдання. А от Баришполець Владислав у нас справжній громадський діяч, він завжди відстоює інтереси молоді та жителів громади. Доценко Неоніла – зробить все та навіть більше, щоб діти стали розумнішими! Діана Андрющенко, ну а як же у нас без волонтерства?! Завжди пропонує гарні ідеї проектів, до речі, вже незабаром розпочнеться їхня реалізація.

–        Який же у вас план дій з такою командою?

–        Ми представили 5 проектів які сподіваємось втілити у життя уже найближчим часом. Це такі проекти, як “Сайт Молодіжної ради” для постійного зв’язку з нами. Реалізація запланована на кінець травня. Проект “Фестиваль сім’ї”, мета якого – взаєморозуміння людей, робота в командах, цікаві завдання та активний відпочинок.

“Тренінги з неформальної освіти”, мета цього проекту – відкрити молодим людям додаткові можливості  для розвитку, очікувана дата тренінгів – початок літніх канікул. “Залучення молоді до волонтерства” – цей проект має на меті заохотити молодь громади до соціальної підтримки наших жителів у селах.  Тренінги в межах цього проекту плануємо розпочати з літа. І “Волонтерський забіг” –проект, в якому ми прагнемо поєднати спорт із соціальною складовою, плюс популяризувати волонтерський рух серед молоді нашої Широківської громади. Плануємо цей захід на період з червня по жовтень. Зараз по кожному з проектів триває детальна організаційна робота. Ми аналізуємо ресурси і розробляємо план дій для їхнього втілення.

–        Чи підтримали батьки вашу участь у Молодіжній раді?

–         Мої батьки були тільки раді, адже це можливість для розвитку, яка дуже знадобиться мені у майбутньому.

–        Як до вас поставились друзі, коли дізнались про те, що вас обрали головою Молодіжної ради?

–         Мої друзі жартома кажуть тепер у нас є друг депутат. Насправді дуже класно прийняли і деякі навіть пишаються.

– Якими повноваженнями наділена Молодіжна рада та як вона співпрацює з громадою?

 Якщо простими словами, то Молодіжна рада – це група людей, яка представляє та захищає інтереси своєї вікової групи в громаді. Це означає, що при прийнятті рішень, які стосуються життєдіяльності молоді, Молодіжна рада надає рекомендації депутатському корпусу, органам виконавчої влади голові громади щодо реалізації молодіжної політики в громаді.

Ми – люди, які взяли на себе відповідальність за покращення молодіжної сфери в громаді. І якщо школярі та студентство у селах має якісь пропозиції або зауваження, то ми – це перші люди, до яких потрібно звертатись. Також , базуючись на актуальних інтересах молоді, ми самостійно намагаємося впроваджувати проекти в громаді. Наразі навчаємося писати грантові заявки для того, щоб залучати додаткові кошти на реалізацію молодіжних заходів.

Інтерв’ю підготував Владислав Коваленко