Оптимізація освітньої сфери громади: забаганка або необхідність?

👩‍🏫Необхідність підвищувати якість освіти в громаді та можливі способи це зробити – така важлива тема обговорювалась на стратегічній зустрічі з планування освіти та оптимізації у Володимирівському за участі відділу освіти громади, директорів шкіл, депутатів, старост та представників наглядових рад закладів освіти Широківської громади. 
📍Спеціалісти відділу освіти підготували презентацію про функціонування закладів освіти Широківської громади за 2018-2019 р., щоб наочно продемонструвати присутнім важливість оптимізації наших закладів освіти. Ні, оптимізація – це не про закриття шкіл, це, в першу чергу, про реорганізацію навчального процесу для того, щоб підвищити якість навчання наших дітей. Зараз школи Широківської громади працюють не так ефективно, як того вимагає сучасна освітня сфера. 
📝Для кожної громади фахівці з децентралізації визначили розрахункову наповнюваність класів – яка мінімальна кількість учнів повинна навчатися в класах. Згідно з цим в закладах освіти Широківської громади повинно бути не менше 11 школярів в кожному класі. Але, наприклад, в Августинівському ЗЗСО та Відраднівському ЗЗСО в більшості класів по 7-10 учнів. У класах з невеликою кількістю учнів низький рівень комунікації і фактично відсутня конкуренція. 15-20 учнів в класі – це оптимальна кількість для ефективної комунікації та хорошого рівня конкуренції. Крім того, половина вчителів громади мають першу та вищу категорії, але при цьому показники залучення дітей до олімпіад/МАНів та їхні результати є недостатніми. Ще існує проблема відсутності кваліфікованих кадрів, тобто деякі предмети читають нефахівці, що, звичайно, не дуже позитивно позначається на рівні знань учнів. І найголовніше – вартість утримання одного учня у тому ж Августинівському ЗЗСО становить майже 46 тисяч гривень на рік, коли приблизна норма по Україні – не більше 10 тисяч. 
📍Висновок, до якого прийшла більшість присутніх на зустрічі, – потрібно понизити навчальний ступінь в школах, прибравши 10 та 11 класи. Було запропоновано понизити ступені у всіх школах, крім Володимирівської та Петропільської. Зазначимо, що такий крок дозволить зберегти 440 тисяч гривень бюджетних коштів на рік з кожної школи. 
Поки що це рішення не є остаточним, відділ освіти готовий вислухати всі аргументовані пропозиції щодо реорганізації освітнього процесу. Але зараз ми бачимо, що завдяки оптимізації зможемо не тільки зекономити бюджет, але й досягти найголовнішого – підвищити якість знань, зробити навчання цікавим та змістовним, повернути інтерес дітей до освітнього процесу та викликати у школярів бажання залишатися та працювати саме тут, у громаді.