Сьогодні Україна відзначає День українського добровольця

В Україні 14 березня відзначається День українського добровольця.

Цей день встановлено рішенням Верховної Ради від 17 січня 2017 року для вшанування героїзму та мужності захисників державної незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України.

Саме 14 березня у 2014 році зі столичного Майдану Незалежності перші добровольці відправились на тренувальну базу у Нових Петрівцях, що під Києвом. Внесок саме добровольчих батальйонів у справі захисту територіальної цілісностф нашої країни переоцінити важко. Саме добровольці дали поштовх провести в Україні мобілізацію і підготувати собі професійну заміну.

В ході Революції Гідності та початку воєнних дій на сході України тисячі українських громадян, покинувши навчання, роботу, бізнес вийшли на майдани своїх міст, щоб висловлюючи протест проти антидержавної політики тодішнього керівництва країни.

У 2014 році була наша країна зафіксувала рекордну явку у військкомати, адже тоді люди приходили самі, не чекаючи повістки. Саме завдяки добровольцям – їхній мужності, відданості національним інтересам і щирому патріотизму вдалося зупинити російського агресора, дати змогу мобілізувати наші сили в тилу й озброїти армію. Загалом у конфлікті на сході України брали участь майже 40 добровольчих батальйонів. Переважна більшість із них згодом перетворилася на військові частини силових структур.

Вітаємо зі святом усіх, хто свідомо, за покликом власного серця, став на захист своєї Батьківщини!