В останній день лютого світ відзначає День орфанних хворих

Зі мною такого трапитись не може… Так думає більшість. Але збій у генах може статись з кожним. І не обов’язково проявитись у дитинстві.
❗️🌱Сьогодні, в останній день лютого, у світі відзначають День орфанних хворих. В цей день ми розповідаємо про рідкісні хвороби і прагнемо покращити доступ до лікування та медичних послуг для людей з орфанними хворобами та їхніх сімей. У світі виявлено більше, ніж 7 тисяч рідкісних захворювань, від яких у світі страждає близько 300 мільйонів людей. Ця вразлива група, більшість якої складають діти, потребує особливої уваги.

🌐Сьогоднішні день ще називають “рідкісний день для рідкісних пацієнтів». Адже існує думка, що в першу чергу потрібно боротись з захворюваннями, які вражають мільйони людей, а не одиниці. 👩‍🔬👨‍🔬Саме тому тривалий час орфанних хворих обходили стороною.
Просто для розуміння, в залежності від захворювання, місячні витрати на лікування та спеціальне харчування становлять від 8 тисяч гривень. Багатьом допомагають міжнародні організації та фонди.
🌱У нашій Широківській громаді орфанних хворих п’ятеро. Їхній вік – від 4-х років і до 20-ти з гаком. Громада має програму соціальної підтримки “Назустріч людям”, в межах якої на цей рік, аби надати допомогу орфанним хворим у нашій громаді виділено 200 тисяч гривень. Кошти на підтримку на їхню підтримку розподілно порівну.
🤝💪Якщо ви хочете допомогти або підтримати родини наших орфанників – усі реквізити є у відділі соціального захисту нашої громади. Можете писати також у нашу групу – ми з радістю зконтактуємо вас, щоб ви могли при бажанні надати допомогу.
Завжди є можливості для добрих вчинків, правда ж?!!)) 😘♥️♥️♥️