Лідери територіальних громад Запорізької області закликали об’єднатися на підтримку реформи децентралізаці

Підписання відповідного звернення відбулося під час зустрічі в облдержадміністрації з приводу впровадження у Запорізькій області Проекту Українського фонду соціальних інвестицій «Сприяння розвитку соціальної інфраструктури». Звернення закріпили своїми підписами понад 30 представників територіальних громад регіону. Серед них – Комиш-Зорянська, Комишуваська, Новоуспенівська, Петро-Михайлівська, Гуляйпільська, Біленківська ОТГ.

Представники ОТГ підкреслили, що вперше в історії України влада сама віддала повноваження та фінансовий ресурс на місця. Завдяки цьому території отримали можливість розвиватися, реалізувати актуальні саме для них проекти з відновлення інфраструктури, підняття освітньої, медичної, соціальної галузі.

У зверненні йдеться про можливості, які відкрила громадам реформа децентралізації, ініційована Президентом України Петро Порошенко
Зокрема, у Запорізькій області об’єднаними громадами вже охоплено 63% площі. У регіоні створено 52 ОТГ і наша область є лідером упровадження реформи децентралізації в України.

Про підтримку реформи децентралізації неодноразово наголошував і голова Широківської громади Denis Korotenko. Наша громада завдяки об’єднанню за останні півтора року здобула унікальні безпрецедентні можливості для розвитку та відбудови інфраструктури. Реконструкція вуличного освітлення, налагодження системи вивезення сміття, нове футбольне поле, ремонти і нові меблі у школах, впровадження безкоштовного харчування для дітей громади, проекти громадського бюджету, нові гуртки при закладах освіти та центрах дозвілля, першість серед громад області в реалізації медичної реформи за кількістю декларацій, поява нових аптечних пунктів, зміни в соціальній сфері, діалог з бізнесом, міжнародне партнерство, нові генеральні плани, проекти з відновлення паркових зон, розробка проектів та будівництво й відновлення систем водопостачання у селах – це лише частина наших досягнень за півтора року.