Голова Широківської громади Денис Коротенко розповів про напрямки роботи на 2019 рік, – інтерв’ю

Денис Коротенко окреслив напрямки роботи на 2019 рік та попередив жителів про активність жовтої преси

Ми поспілкувались з головою Широківської громади про сфери життєдіяльності ОТГ, які стануть пріоритетними у новому році, роботу команди в умовах виборів та активності громади у медійному просторі.

– Які напрямки в роботі команди Широківської громади будуть пріоритетними у 2019 році?

– По-перше, програма з повного освітлення громади продовжується. За минулий рік майже в половині населених пунктів ми провели повну реконструкцію. З січня розпочато роботи в Івангороді, Петропавлівці.  І рухаємось далі до повного освітлення всіх вулиць всіх населених пунктів Широківської громади.

Ще один пріоритетний напрямок – вода. Відрадне, Малишівка, Зоряне, Лукашеве – водогони на різних етапах виконання робіт. На цей рік ми запланували великі проектні роботи по Червоному Яру, в Івангороді, Новоселищі, Лемешинському, Августинівці, Світанку, Привітному та частково Відрадному. Крім того, вивчаємо ситуацію по воді у Широкому та можливості її підключення. Я вважаю, що центральне село громади повинно бути з водою і якнайшвидше.

Наступний напрямок – чистота громади та робота КП «Благводсервіс». Хочемо оснастити підприємство новою технікою, посилити штат працівників, плануємо налагодити роботу в напрямку благоустрою населених пунктів – ліквідація стихійних звалищ, виявлення занедбаних ділянок, по можливості будемо ремонтувати дороги, тому що це дуже великі бюджетні витрати. Підвищення якості послуг в усіх сферах  – освіта, соціальні послуги, ЦНАП, медицина – це також наша важлива задача. Щодо медичної сфери, то маємо на меті весною відкрити нові аптечні пункти в громаді – в Широкому та Петрополі.

У сфері інвестицій ми продовжуємо активно працювати – постійно шукаємо інвесторів, пропонуємо їм всі можливі умови співпраці з нами. Ми готові сприяти оформленню бізнесу, дозвільних документів тощо.

Роботи ще дуже багато, але давайте бути справедливими, – наша команда працює півтора року. Для того, щоб повністю підняти і відновити комунальне господарство, підвищити якість освітніх, соцальних, медичних, культурних послуг цього недостатньо. Але за цей час нам вже вдалося суттєво просунутись у питаннях благоустрою – вивезення сміття, освітлення. Ми увійшли в медичну реформу і тримаємо першість серед громад в області. Нам вдалось за ці півтора року відкрити аж три аптечних пункти, ще два відкриються до кінця цього року. Це велика робота десятків людей і велике досягнення, якого десятки років потребували жителі.

Наші школярі і вихованці дитсадків з появою громади здобули можливість вибору безкоштовних гуртків (і серед них такі сучасні, як робототехніка, курси IT). Громада знайшла можливість годувати дітей у школах і садках безкоштовно. Активізувалось культурне життя – майстер-класи, тренінги, танці, концерти, розвиваючі заходи, фітнеси для жителів різного віку, активізація спортивного життя у громаді, створення Поважної ради, де люди прекрасного віку знаходять спілкування, підтримку та якісне дозвілля, об’єднання школярів у Молодіжну раду, що дає можливості для розвитку молодому поколінню громади. Наша команда зайнялась стратегічно важливими напрямками, якими до громади не займались десятки років, – розробка генеральних планів, затверждена Стратегія розвитку, яку ми писали разом з жителями. Пам’ятаєте наші з вами відкриті зустрічі, коли кожен міг висловитись і проголосувати за найважливіші сфери для відновлення – всі результати голосування жителів лягли в основу Стратегії розвитку нашої громади і частина вже у стадії реалізації. Хочу зауважити, що це далеко не всі напрямки і лише за півтора року. Великі зміни в освіті, оновлення котелень, проекти на парки, реконструкцію шкіл та центрів дозвілля, соціальні програми підтримки для незахищених верств, безплатні культурні заходи для дітей з інвалідністю, залучення небюджетних коштів, –  напрямків сотні і роботи ще дуже багато. Будемо продовжувати працювати по всім у 2019 році і дуже сподіваюсь на підтримку жителів. До речі, з нетерпінням чекаю у цьому році реалізації проектів-переможців “Громадського бюджету”, коли жителі побачать, що у нашій громаді кожна хороша ідея може стати реальністю, потрібно лише докласти трохи зусиль. Впенений, це здатно ще більше нас об’єднати навколо нашої ідеї зробити Широківську громаду місцем. в якому хочеться жити.

– Цей рік – рік виборів. Чи буде громада брати участь у виборчому процесі? Якою ви бачите свою роль у цьому?

– Наша справа – працювати. До, під час та після виборів. Я впевнений, що наші жителі розумні люди та самі зроблять вибір гідного кандидата. Я закликаю до єдиного – всіх обов’язково прийти на вибори та проголосувати, тому що це громадянська позиція.

Хочу сказати одне –  я на посаді голови громади вже півтора року і реформа децентралізації – це одна з найуспішніших та важливих реформ для наших громадян, яка є єдиним шансом відродження українського села. І цю реформу я всіляко підтримую. Впевнений, що більшість жителів нашої громади на собі відчули хоч поки й невеликі, але зміни на краще. І ми ці темпи плануємо лише нарощувати.

– Інтернетом і не тільки неодноразово ширились і продовжують розповсюджуватись публікації, в яких робота команда громади виставляється в негативному світлі. Чи вважаєте ви за потрібне відповідати на звинувачення? З чим, на вашу думку, пов’язана така активність недоброзичливців?

– Я в 2016 році був членом Радикальної партії Олега Ляшка, згодом виник конфлікт з місцевим керівництвом – в нас розійшлися погляди щодо роботи та діяльності депутата, тому я прийняв рішення вийти з партії. Але партія володіє власними інформаційними ресурсами, на яких регулярно з’являються негативні матеріали про мене та Широківську громаду. Такі дії я розцінюю як політичну помсту. Звертаюся до жителів громади – якщо у вас є будь-які питання стосовно цих публікацій, приходьте до мене на прийом, я на все відповім та поясню. Хочу зазначити, що жоден раз, при підготовці жодного матеріалу про громаду, діяльність мою чи моїх колег, які містять звинувачення, до нас не звертались за коментарями.

 Ми не вступаємо в пряму дискусію з опонентами, тому що не вважаємо це за потрібне. Це дуже відволікає від роботи і забирає багато часу. Закликаю всіх ставитися до таких публікацій критично та розуміти, що однобоке висвітлювання ситуації без коментаря іншої сторони – це неякісна журналістська робота, яка НЕ має на меті донести до аудиторії правдиву інформацію, а лише ту, яка вигідна замовнику публікації. Тим паче треба розуміти, що у передвиборчий період потрібно особливо уважно аналізувати всю інформацію, яку ви читаєте або бачите у ЗМІ.

– З якими основними проблемами стикаєтесь у своїй роботі? Чи є перепони і труднощі, подолання яких допомогло вам як голові громади і вашій команді працювати ефективніше?

– Посилення дії закону про сміття дозволило би нам більш ефективно працювати в цій сфері. Мова йде про більш суворі штрафи та санкції та більш жорсткий контроль, щоб всі жителі зрозуміли, що повинні укласти договір на вивезення сміття. Але ми не чекаємо, а вже починаємо організовувати інститут громадських інспекторів. Закликаємо активних жителів допомагати нашим інспекторам з благоустроюслідкувати за порядком і чистотою у селах громади.

Доступ до податкової бази, щоб контролювати надходження від платників податків у місцевому бюджеті – це також дозволить нам покращити роботу, але це рішення ще не прийняли на законодавчому рівні. І найголовніше, – ми прагнемо, щоб нам віддали всю землю за межами населених пунктів для того, щоб громада мала змогу розпоряджатися цими землями, які є по суті нашими.

Менталітет людей – це також велика проблема, яка не дозволяє нам рухатися вперед та розвиватися. Завжди кажу про те, що потрібно починати з себе, якщо хочеш щось змінити. Бути відповідальним, активним, розуміти, що сплата податків, комунальних платежів, дотримання правил благоустрою – це позиція дорослої, свідомої людини, яка піклується про своє сьогодення та майбутнє.

– За підсумками 2018 директори КП та КУ Широківської громади звітували про свою роботу перед виконкомом. Якою є особисто ваша оцінка ефективності керівників ключових КП та КУ громади?

– Вважаю, що керівники та КУ/КП в цілому минулого року працювали на належному рівні. Виконали все, що було заплановано, але у соціальній сфері є деяка прогалина, над якою в цьому році ми будемо активно працювати. На 2019 рік вже є чіткі плани та задачі по всіх сферах, які ми вже виконуємо, і тепер тільки вперед!

– У соцмережах можна зустріти думку, що ви і ваша команда «надто багато піариться і їздить по закордонах, замість того, щоб працювати, що ви активні у медійному просторі». Що ви можете відповісти на такі закиди?

– Не вважаю, що слово «піар» є негативним. Взагалі воно означає діяльність, спрямовану на досягнення взаєморозуміння та згоди між людьми на основі формування громадської думки. Так, у соцмережах багато інформації про нашу громаду, але зауважте, ми показуємо і розказуємо лише про те, що ми робимо та чого досягаємо. Ми надаємо жителям інформацію, що в цьому поганого?

 Ще раз хочу наголосити на тому, що ми не витрачаємо бюджетні кошти на всі відрядження та поїздки – це все відбувається за гроші грантодавців. І такі поїздки дуже важливі для нас, тому що ми отримуємо знання та досвід, які згодом впроваджуємо в нашій роботі на громаду. Крім того, наші спеціалісти, громадські активісти, депутати, жителі, які долучаються до таких поїздок, тренінгів, семінарів, підвищують власну кваліфікацію, професійний рівень, що, звичайно, позитивно позначається на якості роботи.

Хтось вважає, що в нас «роздутий» штат, але запевняю, що спеціалістів навпаки не вистачає, в нас дуже багато задач та проблем, які потрібно вирішувати. І якщо порівнювати сумарний штат працівників колишніх сільрад, у громаді він значно менше. Це перше, з чого ми почали оптимізацію! В нас є вакансії, але потрібно бути готовими до того, що працювати доведеться багато та плідно. Запрошую в нашу команду!