Нова шкільна котельня у Петрополі дозволяє втричі заощаджувати громаді на енергоносіях

🌱27 років без ремонту, а тепер повне оновлення, економія енергоресурсів у 3 рази, сучасне обладнання, автоматичне подання сировини і можливість регулювати температуру, – 
Петропільську школу цієї зими почала опалювати нова, щойно збудована котельня!
Голова Широківської громади Denis Korotenko разом з профільним заступником Дмитром Свіркіним проконтролювали роботу оновленої котельні і мали змогу особисто пересвідчитись у перших показниках ефективності її роботи.
Котельню зведено за кошти державного бюджету, які надійшли напряму до місцевого бюджету (нашої Широківської громади).
Основна перевага нової котельні – вона працює на пелетах – це паливні гранули, вироблені на основі сировини виключно рослинного походження. Саме тому вони потрапляють у категорію екологічно безпечного твердого біопалива. Теплотворна здатність паливних гранул в рази рази вище, ніж, приміром, у деревини.
Система повністю автоматизована, людське втручання – мінімальне і, як розповідає директорка опорного ЗЗСО Лариса Сутковая разом з профільним заступником Дмитром Свіркіним проконтролювали роботу оновленої котельні сунків і залежності від газу. Постійні узгодження, перевірки, вимоги від колишніх газопостачальних компаній пішли в минуле.
Температуру повітря у школі можна повністю регулювати вручну, в залежності від погоди надворі. Плюс – тепер немає втрат води, які були раніше. 
При нинішній температурі щодня на опалення школи витрачається близько 800 кг пелетів. Одного завантаження достатньо, аби система добу працювала безперервно.
Температура у класах, за словами директорки, тримається на рівні 18-19 градусів. Наступним кроком має стати утеплення фасадів, аби реалізувати весь комплекс енергозбергіаючих заходів і досягти ще більшого заощадження ресурсів.
До модернізації системи опалення Петропільської школи, обігрів приміщень цього закладу обходився бюджету Широківської громади у 1,2 мільйона гривень на рік. Це було найбільшою цифрою за опалення з усіх закладів освіти у нашіц громаді.
Дуже раді, що маємо можливість оновлювати і проводити модернізацію таких важливих об’єктів!