Олена Бєлогурова, депутатка Широківської громади про розвиток, активність жителів та командну роботу, – інтерв’ю

6.12.2018 в 16:48

– Ви понад півтора року є депутатом громади і представляєте у раді інтереси великої частини жителів селища Відрадного. В чому особисто ви вбачаєте свою основну мету як депутата?

– Допомога людям, активна участь у процесах, у змінах до кращого. Але основна проблема, яку бачу я – не всі люди розуміють, що саме вони і мають почати ці зміни. На жаль, багато хто з жителів чекає цих змін від влади, зверху, люди звикли критикувати «команду громади», але не розуміють, що саме вони і є громадою, саме вони і є тією командою громади, яка також може і повинна долучатись до змін, починати з себе. Участь може бути абсолютно різна – хтось об’єднався вулицею і провів суботник, хтось прийшов на захід чи тренінг, який організувала громада, хтось зателефонував на гарячу лінію або поділився зі мною своєю пропозицією. Все це активність, і чим більше її буде, тим швидше ми побачимо зміни.
– Як ви намагаєтесь як депутат спонукати жителів громади до активності?
– Лише власним прикладом! Я багато працюю і своїми вчинками демонструю, що «ось, дивіться я така ж, як і ви. Я як депутат не отримую жодної копійки за свою роботу, але готова допомогти, бо це моя громада, мій дім»! Я вважаю, що лише об’єднаними зусиллями ми можемо відчути зміни.
Наші люди мають розуміти, що у нас 28 сіл, зараз скрізь все робиться, але потроху і зміни не такі помітні. Якщо зараз сидіти і чекати, зміни відбуватимуться довше. Я закликаю всіх включатись у процеси, брати участь у заходах нашої громади, бути активним учасником громадського життя! Повірте, ви помітите, що нас таких вже чимало і зрозумієте, що разом ми сила, яка готова творити зміни.
– З якими питаннями до вас найчастіше звертаються жителі?
– Багато побутових питань, часто жителі просять матеріальну допомогу. Всі питання, яким я можу сприяти як депутат, вирішуються швидко. Але люди не завжди розуміють, що посада депутата не є оплачуваною, що я не отримую за свою роботу грошей, і продовжують приходити зі своїми питаннями, для розв’язання яких потрібні матеріальні ресурси. Часто закриваю потреби людей власними силами, з власної кишені. Часто допомагає голова і інші депутати.
– До речі, про взаємодію з депутатським корпусом. Чи складаються стосунки з колегами і чи є, на вашу думку, робота депутатів громади злагодженою?
– Не те, що злагодженою, з багатьма депутатами ми вже встигли стати друзями. Є обранці, до яких я завжди можу звернутись за допомогою і знаю, що завжди її отримаю! Це Сергій Прокоф’єв, Ганна Кислинська, Вазген Галстян, Григорій Стогній і це наш голова громади Денис Коротенко. Хочу сказати, що у більшості депутатів прокидається активність і розуміння, що вони є частиною громади і є прикладом для багатьох. Я зараз можу з впевненістю говорити, що всі прийдуть на допомогу, якщо я цього потребуватиму. І це дає сили рухатись вперед.
Чи бачите ви зміни зі створенням громади?
– Я бачу їх щодня. І мова не лише про дитячі, спортивні майданчики, які з’явились у Відрадному. Проблема води, яка десятками років існувала у селищі, зараз вирішується просто на моїх очах – відбувається реконструкція водогону. Я не кажу вже про вуличне освітлення, про те, що культурне життя ожило, при школі проводятьсч різноманітні заняття. І хочу підкреслити, що це лише Відрадне! Спостерігаю аналогічну ситуацію по всій громаді – десь відремонтували каналізацію, десь будують котельню нову, аптеку першу відкрили і поле футбольне нове збудували. Так, у різних місцях, але давайте по-чесному, коли таке було? Щоб одночасно стільки всього робилося? Я бачу зміни і впевнена, що вони продовжуватимуться далі і особисто я готова особисто і активно до них долучатись.

Чи варто, на вашу думку як депутата, переймати дозвід колег з-за кордону? Чи може це
насправді допомогти у розвитку Широківської громади?
– Це не бажано робити, а просто необхідно робити. Цінний досвід міжнародної співпраці, який спеціалісти громади отримують не за бюджений кошт. Особисто пересвідчилась, що жодної копійки на поїздки, міжнародні візити не витрачено. Наприклад, поїздку нашої делегації до міста Барлебен у вересні 2018 оплачував ULEAD, міжнародна організація, яка допомагає впроваджувати в Україні реформу децентралізації. Те, що побачила я – це просто безцінний досвід: переробка сміття, ставлення людей до екології, очисні системи води. Найбільше мені сподобалась школа і пожежна частина. По школі – у німецькій громаді вона одна і у ній сконцентровано всі ресурси – найкращі технології і найкращі фахівці. Це сучасний освітній центр, який забезпечує високий рівень знань вихованців. А пожежна частина повністю добровільна – зі 100-річною історією. Громада забезпечує людям усю амуніцію і техніку, а пожежними є самі жителі. Які відчувають відповідальність за своє село і готові за 5 хвилин за сигналом бути готовим гасити полум’я у  будинку сусіда і бути впевненим, що сусід зробить те саме. І такі волонтерські добровільні пожежні дружини – по всій Німеччині. А колеги розповідають, що і по всій Польщі. Це дійсно вражає, і я впевнена, що наша громада також до цього прийде. Адже це успішно працює у наших колег, а у нас така команда, для якої немає нічого неможливого! І коли кажу команда, я маю на увазі не лише нашого голову, спеціалістів громади, депутатський корпус, а й жителів. Адже впевнена, що саме вони і є головною рушійною силою змін!

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*