«Для мене наша громада – це велика сім’я», – Дмитро Матюхін – депутат Широківської громади

13.9.2018 в 09:33

Жителі всього Івангорода та частини села Августинівка Широківської громади понад рік тому обрали вас депутатом. На чому ви особливо наголошуєте у своїй роботі як обранця, що вважаєте найбільш важливим?

– Основа мого життя і всієї моєї діяльності – це біблійні та християнські цінності: чесність, гідність, любов до людей, бажання творити добро і допомагати тим, хто цього потребує. На мою думку, бути депутатом – означає показувати особистий приклад у житті, в роботі, у спілкуванні з людьми. Наразі ми досить часто чуємо такі слова, як «корупція», «свавілля» і таке інше – все це наслідки. Першопричиною є дефіцит людської гідності, людських чеснот та викривлене поняття моральних цінностей.

Головна задача депутата – представляти інтереси жителів свого округу, при цьому важливо не тільки знати територію, розуміти та відчувати потреби людей, але й формувати думку громади, запроваджувати стратегії розвитку, вивчати позитивний досвід та підтримувати добрі ініціативи на кшталт «Волонтери SOS» (волонтерська молодіжна організація Августинівських школярів). На мою думку, підтримка дітей та молоді вкрай можлива, молодь –  це не майбутнє, це теперішнє громади.

 Цікава ваша думка щодо розвитку громади. Яким питанням зараз варто  приділяти найбільшу увагу? І чи вдалося налагодити взаємодію депутатського корпусу і керівництва громади у вирішенні питань?

– Всі ми хочемо якнайшвидше побачити позитивні зміни у жітті громади. Але ми повинні розуміти, що будь-яка сфера життя громади може існувати лише за рахунок податків. Розуміючи це, щойно утворилась громада, я перереєстрував своє підприємство до громади, щоб податки від його роботи почали йти саме до бюджету нашої громади. Вважаю, що це є позиція соціально відповідального підприємництва, і це якраз той приклад, який я хочу, щоб наслідували інші бізнесмени і підприємці. Сплата податків, офіційне працевлаштування робітників – все це надходження до бюджету і можливості розвитку нашу громаду. Я сприймаю нашу громаду як велику сім’ю. Що таке сім’я – це взаємодія спілкування, повага, взаємопоміч. І вірю, якщо саме так її будуть бачити всі – у нас попереду лише успіх.

Радий, що за період роботи мені вдалось знайти друзів та однодумців у депутатському корпусі, з головою громади і його командою ми дивимось в одному напрямку і маємо повне взаємопорозуміння.

Ми налагодили та продовжуємо розширювати зв’язки з міжнародними партнерами. Від Швейцарії отримують гуманітарну підтримку наші заклади медицини, діти нашої громади  отримують різдвяні подарунки. З Німеччиною ми співпрацюємо в інвестиційному напрямку та переймаємо досвід за декількома програмами. Сполучені Штати та Канада підтримали деяких жителів нашої громади, що опинилися в складних життєвих обставинах. Це співробітництво допомагає нам вчитись, набувати цінного досвіду, а також звертати увагу на діяльність іноземних колег, на потреби українців. І ми бачимо результати цієї роботи – підтримка наших соціальних ініціатив.

Вважаю, що зараз ми маємо всі наші зусилля спрямовувати на відродження духовного життя усієї громади. Ми маємо розуміти, що духовні цінності є фундаментом розвитку. Вивчаючи історію на прикладі Європи, ми бачимо що духовна реформація стала рушієм науки, освіти та економіки. Що є духовні цінності – відповідальність батьків перед дітьми, дітей перед батьками, любов до рідної землі, повага і ввічливість до кожної людини, яка зустрічається на життєвому шляху, чистота думок і працелюбство.

Найбільшу увагу у своїй роботі я приділяю соціальній сфері життя громади. Будучи головою профільної комісії з соціальних питань, культури, молоді та спорту в громаді, ми разом з командою та залученими спеціалістами працюємо над розробкою Стратегії розвиту соціальної сфери. Нашим завданням зараз є розробка таких стандартів роботи, в основі яких буде гідне життя кожної людини, яка потребує додаткової турботи, як-то люди з інвалідністю, багатодітні сім’ї, постраждалі від військового конфлікту та інші.

З якими питаннями до вас звертаються жителі громади? Чи вдається їх вирішувати?

– Найчастіше люди звертаються до мене як до депутата за вирішенням побутових питань, особистих потреб, за матеріальною допомогою. І я завжди намагаюсь допомогти, якщо маю можливість. Багато речей ми робимо разом спільно з керівництвом громади, разом з освітянами, працівниками культури, зі звичайними жителями сіл. В своїй допомозі я також спираюсь на сімейні принципи. Коли в сім’ю приходить біда або є якась проблема, люди гуртуються та розв’язують проблему разом. Наприклад, є потреба для школи замінити парти або, наприклад, перед новим навчальним роком пофарбувати двір дитсадка чи прибрати сухі дерева. Застосовуємо принцип сім’ї та робимо разом, і не важливо, придбав ти щось чи доклав свій труд, головне робити це разом, бо разом можемо більше!

Пам’ятаю, як взимку разом розчищали сніг – хто лопатою власноруч, хто технікою долучився до розчищення доріг від заметів, бо люди відчували власну відповідальність. До речі, у європейських країнах це звична практика спільними зусиллями розчищати сніг або гасити пожежу. Часто у громадах Європи навіть відсутні пожежні частини, бо жителі містечок домовляються між собою, розписують чергування і у випадку загоряння швидко прибувають на місце для боротьби з вогнем. Так само зі снігом – більшість жителів розчищають свої подвір’я, дороги у населених пунктах самостійно. Аби так було у нас, потрібен час для усвідомлення кожним, що громада – це дім, це родина, і якщо ми хочемо змін, то повинні кожний почати з себе, маючи можливість – допомагати, брати відповідальність за свій дім, своє село, свою громаду і особисто докладати зусиль для позитивних змін. Впевнений, що саме це – вірний шлях до нашого розвитку. 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*