У Володимирівському встановили 10 ліхтарів на сонячних батареях в рамках проекту з енергозбереження

10 нових сучасних вуличних ліхтарів на сонячних батареях встановили у Володимирівському по вулиці Парковій. Це – великий експериментальний проект з енергозбереження керівництва Широківська об’єднана територіальна громада, виділення коштів на який одноголосно підтримали депутати на одній з останніх сесій. Загальна вартість проекту – близько 190 тисяч гривень, це середні за вартістю лампи, разом з аккумуляторами та сонячними батареями, монтаж системи і її обслуговування.
Суть програми з впровадження альтернативного освітлення у громаді – мінімізувати витрати на енергоносіях. Такі ліхтарі на сонячних батареях не потребують жодних подальших витрат в обслуговуванні і зводять до нуля оплату за електроенергію. Зараз експерти оцінюють ефективність роботи батарей у нічний період, в мінусову температуру фіксуватимуть показники дальності і ясркавості освітлення. 
Основна вимога – аби ємність батарей вистачало на освітлення вулиць до самого ранку. 
Тестування системи відбуватиметься впродовж кількох місяців – за позитивних показників аналогічне альтернативне освітлення буде поступово впроваджено і на інших вулицях населених пунктів громади. 
Крім того, у 2018 році продовжиться планова робота з підключення наших сіл до освітлення, заміна ламп, обстеження системи. Впевнені, що наступного року ми станемо ще ближчими до однієї з головних мрій команди Широківської громади – відновити освітлення в усіх наших селах.
З наступаючим Новим роком і веселих свят!))