У Широкому відбулась перша зустріч в рамках розробки стратегії розвитку громади

3.11.2017 в 20:47

Сьогодні у стінах будинку культури села Широкого відбулась перша з 8-ми зустрічей з жителями сіл громади в рамках розробки стратегії розвитку. Розробка стратегії здійснюється у співпраці з проектом “Підтримка українських територіальних громад до прийняття ВПО” Ініціатив інфраструктурної програми для України Німецького товариства міжнародного співробітництва GIZ GmbH і покликаний долучити жителів усіх сіл громади до формування майбутнього Широківської громади.

Привітати присутніх зі стартом і побажати продуктивної праці на захід приїхав експерт “Проекту з підтримки українських територіальних громад до прийняття ВПО” Штефан Дрегер, представники його команди, а також колеги з Запорізького ВП “Центр розвитку місцевого самоврядування”.

На сьогоднішню зустріч пришло понад 50 жителів Широкого, Зеленопілля та Ручаївки, Водяне представив місцевий депутат.  Модератором зустрічі виступила Вікторія Василенко, представниця GIZ, формат обговорення становив три тематичні блоки – інфраструктура, соціальна сфера та економічні перспективи. По кожній з них модераторами виступили представники від керівництва громади – заступники голови Ігор Панов (комунальний сектор), Ольга Ставицька (освіта, культура), Марина Юдіна (фінансовий сектор), член виконкому Вікторія Агєнтаєва і сам голова Широківської громади Денис Коротенко.

Завданням для усіх присутніх було окреслити найбільші потреби громади в кожній з трьох сфер, які потребують якнайшвидшого вирішення. Координатори кожної тематики записували озвучені людьми пунки до спеціальних списків.

Після того, як мали змогу висловитись всі присутні за всіми темами, по кожній був сформований перелік, після чого потрібно було обрати по три пункти з кожної теми, що найбільш актуальні для кожного і проголосувати.

За результатами сьогоднішнього голосування трьома найбільшими потребами у соціальній сфері присутні визначили недостатньо розвинену сферу надання послуг, відсутність у сільській місцевості аптечних пунктів та кількості зон для відпочинку та спорту для дорослого населення.

У сфері благоустрою найбільш болючими точками селяни визначили далекі від досконалості дороги, вивезення сміття і загальний благоустрій території громадських місць.

В економічній сфері селяни висловились за відкриття нових об’єктів господарювання (магазинів, ательє, центрів надання адміністративних послуг), крім того, проблемним питанням визначили відсутність комфортного банківського обслуговування і рішуче виступили за розвиток зеленого туризму.

Після підрахунку голосів і нетривалої перерви на каву команди разом зі спікерами обговорили шляхи вирішення всіх означених потреб. Усі дані щодо сьогоднішньої зустрічі, так само, як і 7-ми наступних ляжуть в основу розробки стратегії розвитку Широківської громади. Найближчі місяці щоп’ятниці в такому ж форматі буде проведено аналогічні обговорення, до участі у яких запрошуються усі жителі.

Про місця і час проведення буде обов’язково поінформовано жителів сіл на інформаційних ресурсах Широківської громади. Закликаємо всіх долучитися і взяти участь у творенні майбутнього громади. 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*